De vajon ismeri ennek a méltán népszerű szőnyegnek távol-keleti történelmét? Ugyanis az elnevezés (és maga a kellék is), mely nemes egyszerűséggel szőnyeget takar, Japánból származik. Az egykori parasztházakat gyékényszőnyeggel terítették be, hogy ne a csupasz padló szolgáljon talajul az ott élők számára.
Ráadásul nem egyszer ülőalkalmatosságok sem álltak a ház lakóinak rendelkezésére, vagyis a szőnyegen foglaltak helyet étkezésekkor, vagy családi összejöveteleken. A méreteket tekintve nagy különbségek tapasztalhatóak, de általánosságban kijelenthető, hogy a hossza szinte minden esetben kétszerese volt a szélességének. A végeit szegély zárta le, mely nem egyszer a család címerét rejtette - hímzett formában. A tradíciók és szokások úgy tartották, és tartják a mai napig is, hogy a szegélyre tilos rálépni. Ennek több oka is ismeretes. Egyrészt azért, mert a szőnyegnek az a legvékonyabb, egyben leginkább sérülékeny része, amire ha rátaposnak könnyedén elszakadhat.
Másrészt a szegély, ahogy fentebb is említettük a családi címert is magán hordozta, vagyis ha valaki ezt összetaposta, akkor a család becsületét, büszkeségét illette lábnyomokkal, ami természetesen egyáltalán nem bírt pozitív üzenettel. A tatami stabilitása a biztonságos testmozgás garantálója! A történelem után visszacseppenve napjainkba: a vásárlás során kizárólag a nagyfokú minőségre érdemes odafigyelnie, mely minden, kínálatunkban szereplő termék esetén alapvető jellemvonás. Így egy igazán strapabíró, ellenálló szőnyeggel gazdagodhat, mely kiválóan viseli a megpróbáltatásokat és biztos alapot borítékol a testmozgáshoz.