Barion Pixel
Weboldalunkon sütiket (cookie) használunk annak érdekében, hogy az Ön igényeit minél jobban ki tudjuk szolgálni.
Kategóriák / Termékek
picture picture

Hogyan fejlesszük gyermekünket?

Hogyan fejlesszük gyermekünket?

Mindannyian arra törekszünk, hogy a lehető legjobban megalapozzuk gyermekünk tudását, és megfelelően fejlesszük képességeit. Ehhez nem igazán van szükség többre, mint rengeteg minőségi együtt töltött időre, némi odafigyelésre, és talán 1-2 hasznos kiegészítőre.

A gyermekek fejlesztését nem igen lehet szétválasztani csak szellemi és csak testi fejlesztésre, ugyanis a legtöbbször összefonódik a kettő.

Blogcikkünkben most mégis próbálunk azokra a kiegészítőkre összepontosítani melyek inkább a szellemi fejlődést támogatják. 

Érdekes tény, hogy a mai gyermekeket sokkal kevesebb, körülbelül tized annyi külső inger éri minden szempontból, mint például a 25-35 évvel ezelőttieket. Ennek fő oka a városiasodás, rengetegen élünk kert nélküli házban, vagy ha kertes házunk van, akkor sem engedjük őket annyira „szabadjára”. Lakáson és játszótéren belül pedig, lekorlátozódnak ezek a tényezők.

Pocaklakó

A szellemi fejlődést még nem igen, de az érzelmit, és a biztonságérzetet támogathatjuk gyermkeünkben már ekkor is.

  • simogassuk hasunkat, erősíti a kötődést és a bizalmat
  • ne idegeskedjünk, a magzat érzi, ha stresszesek vagyunk, és ő is nyugtalanná válik ezáltal

0-12 hónapos kor

A szellemi fejlődés támogatása mellett itt is érdemes megemlíteni az érzelmi fejlődést, számos bébi kendő, ölelőpárna érhető el, mely nagyban fokozza a gyermekekben a biztonságérzetet. 

A beszédkészség megalapozásában, és "meggyorsításában" segédkezhetünk még, beszéljünk nagyon sokat gyermekünkhöz, énekeljünk, olvassunk. Fontos, hogy törekedjünk a szép, tiszta kiejtésre, mert a gügyögéssel csak megnehezítjük számukra a szavak elsajátítását. 

12-24 hónapos kor

A beszéd, beszéd, beszéd, mivel itt már mondogat szavakat, akár mondatokat is, fontos, hogy segítsünk ebben, és ismertessünk meg vele minnél több kifejezést. Ebben a könyvek nagyon nagy szerepet játszanak.

Manapság óriási problémát okoz a mesék világa, egyre jobban rászokunk (főként kényelmi szempontból), hogy nem olvasunk, hanem nézzük a rajzfilmeket. Pedig az olvasás rendkívül jótékony hatással bír a gyermekekre. A mese olvasással egyszerre fejlesztjük a koncentrációs képességét, a képzelőerejét, és nem mellesleg remek közös program, a hangunk mindig nyugtatja gyermekünket, és nagyfokú biztonságérzetet nyújt számukra.

Természetesen nem kell, megfosztanunk ettől sem, de ne ez legyen az elsődleges csatorna.

24-36 hónapos kor

A beszélőkénk már sínen van, azonban ebben a korban a finommotorikus mozgások gyakorlása igencsak fontos, emellett a kreativitás fejlesztés is, a kettőt összekapcsolva, a gyurmázás, formák vágása (természetesen kornak megfelelő ollóval), homokozás nagyon hasznos tevékenység.

A mozgásfejlesztésben a hintalovak rengeteget tudnak segíteni számunkra, kínáltunk ide kattintva érhető el. 

36 hónaptól

Ebben a korban nyílik ki igazán a világ a gyermekek számára, ugyanis még manapság is sok olyan gyerkőc van, aki csak óvodában kerül igazi közösségbe. Rengeteg külső inger éri őket, ezért különösen sokat beszélgessünk, érdeklődjünk irányukba.

A kreatív fejlesztésnek talán az "aranykora", ehhez számos remek kiegészítőt talál oldalunkon, ezeket ide kattintva érheti el. 

Ami még nagyon fontos és eddig nem esett róla szó a memória, logikai fejlesztés, ehhez is több eszköz áll rendelkezésre, például klasszikus dominók, kirakók, kártya-, és társasjátékok.